Drugi ZJAZZD i konkursy wokalne

Wśród imprez towarzyszących tegorocznym Dniom Dębicy znajdzie się II ZJAZZD na Sportowej, w ramach odbywającego się po raz siódmy United Europe Jazz Festival oraz dwa konkursy wokalne; skierowany do najmłodszych artystów przegląd Dębica Śpiewa - I Powiatowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej "Rozśpiewane Promyczki" i "Dębica Open Festiwal", na którym mogą zaprezentować się starsi wokaliści.

"Dębica Open Festiwal" to dwudniowa impreza zaplanowana na poniedziałek 31 maja i wtorek 1 czerwca br. w Domu Kultury "Mors" w Dębicy. Ma na celu promocję i wsparcie młodych talentów wokalnych, stworzenie im możliwości zaprezentowania swoich umiejętności na scenie oraz wyłonienie najciekawszej osobowości wokalnej.
Osoby zainteresowane udziałem w Festiwalu proszone są o nadesłanie drogą mailową wypełnionej karty zgłoszenia i pozostałych wymaganych materiałów do dnia 17 maja br., a także o zapoznanie się z regulaminem festiwalu.
Dokumenty te można pobrać ze strony: www.vocalstudio.pl i w dziale: Pliki do pobrania.
Organizatorami festiwalu są: Towarzystwo Przyjaźni I Współpracy Polsko-Belgijskiej Dębica-Puurs “Serce Za Serce” i Szkoła Śpiewu "Vocal Studio", we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Dębicy.

Dębica Śpiewa - I Powiatowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej "Rozśpiewane Promyczki", adresowany jest do najmłodszych artystów. Jego celem jest  promocja i publiczna prezentacja uzdolnionych muzycznie dzieci, rozbudzenie u młodych wykonawców zamiłowania do śpiewu i muzyki, kształtowanie wrażliwości artystycznej i kulturalnej oraz aktywizacja kulturalna środowisk przedszkolnych.
Na zgłoszenia dzieci w wieku przedszkolnym czekamy do 25 maja br.
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem, wypełnienie karty zgłoszenia (solista, duet, zespół) i wysłanie na adres info@uwierzwsiebie.pl z dopiskiem - Dębica śpiewa.
Dokumenty dostępne są w dziale: Pliki do pobrania.
Eliminacje zaplanowano na 2 i 4 czerwca br. w Domu Kultury "Mors, finał odbędzie się 13 czerwca 2010 r.
Organizatorami przeglądu są: Stowarzyszenie "Uwierz w siebie" oraz Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy.

Na  drugiej edycji dębickiej części VII United Europe Jazz Festiwal czyli ZJAZZDu na Sportowej, zaplanowanej na 5 maja br. będzie można  usłyszeć, świętującą 25-lecie istnienia polską grupę Walk Away wraz z przyjaciółmi. Zespół istnieje od 1985 r., koncertował na wszystkich najważniejszych festiwalach światowych, regularnie współpracuje z takimi gwiazdami jak Urszula Dudziak, Mike Stern, Eric Marienthal czy Bill Evans. Wybierany wielokrotnie "najlepszym jazzowym zespołem roku" przez czytelników pisma Jazz Forum.
Na Scenie Domu Kultury "Mors" wystąpi także, jeden z najlepszych polskich flecistów, Leszek Hefi Wiśniowski. Muzyk współpracujący i koncertujący z wieloma instrumentalistami i orkiestrami na świecie; autor ścieżek dźwiękowych do filmów "Stara Baśń”, "Magiczne Drzewo", "Ranczo".

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie, o których na bieżąco będziemy Państwa informować.